PAVOL DEMITRA A ZDENO CHÁRA ZÍSKALI ŠTÁTNE VYZNAMENANIE

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová udelila v nedeľu štátne vyznamenanie 24 osobnostiam, ktoré sa vyznamenali svojim prínosom pre krajinu. Vysoké štátne vyznamenanie získali okrem iných aj dvaja hokejsti Pavol Demitra a Zdeno Chára

Zdeno Chára si osobne prevzal ocenenie v Slovenskej filharmónii v Bratislave. Získal vysoké štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II., ktoré získal za zásluhy v oblasti športu, reprezentovanie našej krajiny a šírenia dobrého mena Slovenskej republiky. Počas svojej dlhej hokejovej kariéry získal Stanley Cup s tímom NHL Boston Bruins, niekoľko rokov sa zúčastnil NHL All-Star Game, dvakrát vybojoval so slovenskou reprezentáciou striebornú medailu na Majstrovstvách sveta a deväťkrát získal ocenenie Zlatý puk za najlepšieho slovenského hokejistu a najlepšieho slovenského obrancu. 

Pavol Demitra získal štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra I. triedy in memoriam, taktiež za zásluhy v oblasti športu a šírenia dobrého mena Slovenskej republiky. Pavol Demitra odohral 16 sezón v NHL, počas ktorých sa taktiež zúčastnil exhibičného zápasu All-Star Game, ktorého sa každý rok zúčastňujú najväčšie hviezdy NHL. So slovenskou reprezentáciou si zahral viackrát s kapitánskym C na hrudi na Olympiáde a Majstrovstvách sveta v hokeji, kde vybojoval spolu s tímom cenný bronz. 

Udeľovanie vyznamenaní, najmä štátnych, je významnou formou uznania zásluh občanov SR aj iných štátov. 

Zanechajte komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.